auto klima

Serwis klimatyzacji samochodowej Zadzwoń: 22 270 10 13

Napełnianie klimatyzacji – nabijanie czynnika

Klimatyzacja samochodowa to urządzenie zapewniające zbawienie dla kierowcy i pasażerów pojazdów w upalne dni. Właściwie użytkowana klimatyzacja zapewnia przyjemną jazdę w niższej temperaturze bez uszczerbku dla zdrowia. Należy jednak zadbać o jej sprawność, a także o właściwy poziom czynnika odpowiadającego za chłodzenie.

Odpowiedni poziom czynnika chłodzącego w klimatyzacji samochodowej ma wpływ na skuteczne, wydajne działanie klimatyzacji. Dodatkowo czynnik taki jest nośnikiem oleju, więc jego właściwy poziom zapobiega uszkodzeniu i zatarciu sprzętu poprzez zapewnienie odpowiedniego poziomu smarowania sprężarki.

W ciągu roku można obserwować utratę czynnika chłodzącego na poziomie 10-15% i nie jest to nic dziwnego. Jest to jak najbardziej naturalny proces związany z eksploatacją pojazdu mechanicznego. Czynnik może się ulatniać przez elastyczne złącza i przewody. Kontroli i uzupełnienia lub całkowitej wymiany czynnika należy dokonać przynajmniej co dwa lata. Usługa oferowana przez naszą firmę pozwoli na całkowite opróżnienie układu z czynnika chłodzącego, pozbycie się wody z czynnika, a także na uzupełnienie lub całkowite napełnienie układu klimatyzacyjnego właściwą ilością oleju oraz czynnika chłodzącego.

Oczywiście oprócz napełnienia zapewniamy usługi dodatkowe, takie jak kontrola temperatury i ciśnienia wewnątrz samochodu, kontrolę filtra kabiny, itp. Każdy klient może mieć pewność, że po takiej usłudze klimatyzacja samochodowa będzie działać w sposób niezawodny.