auto klima

Serwis klimatyzacji samochodowej Zadzwoń: 22 664 02 00

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Jak wiadomo klimatyzacja samochodowa jest bardzo przydatna szczególnie w okresie upałów. Należy jednak pamiętać, że nie jest to układ bezobsługowy. Oznacza to, że konieczne jest regularne serwisowanie i dbanie o czystość. Niestety wielu użytkowników zwraca na to uwagę, gdy w pojeździe pojawia się nieprzyjemny zapach wytwarzany przez pleśń i grzyby gromadzące się na parowniku. Jest to idealne miejsce do rozwoju takich organizmów, ponieważ jest on wilgotny oraz ukryty przed słońcem. Nieprzyjemny zapach jest wprowadzany do pojazdu przez dmuchawę i nie jest on jedynym problemem. O wiele groźniejsze są reakcje alergiczne oraz inne poważne problemy zdrowotne powodowane przez grzyby i pleśń w aucie. Dlatego właśnie warto pomyśleć o skorzystaniu z usługi odgrzybiania.

Generalnie stosowane są trzy technologie usuwania pleśni z pojazdów. Najszybsza, najłatwiejsza i najtańsza jest metoda piankowa polegająca na usuwaniu pleśni i grzybów przy pomocy specjalnego preparatu w sprayu. Bardziej poważne zagrzybienie lub pleśń wymaga stosowania metod chemiczno-ultradźwiękowych lub ozonowych.

Nasza oferta obejmuje profesjonalne usuwanie pleśni i grzybów z układu klimatyzacyjnego w aucie. Zapewniamy dobór odpowiedniej metody do poziomu zanieczyszczeń. Wszystkie zlecenia wykonujemy bardzo skutecznie, szybko i dokładnie. Dzięki temu nieprzyjemny zapach zniknie razem ze szkodliwymi organizmami. Jazda autem, które przeszło proces odgrzybiania w naszej firmie będzie znów komfortowa i bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Warto przyjeżdżać do nas po taką pomoc, gdy klimatyzacja jest mocno zagrzybiona, ale dobrym pomysłem jest profilaktyczna kontrola i czyszczenie zanim szkodliwe organizmy zdążą się bardziej rozwinąć.