auto klima

Serwis klimatyzacji samochodowej Zadzwoń: 22 270 10 13

Naprawa kompresorów klimatyzacji

Kolejną bardzo częstą przyczyną problemów z klimatyzacją samochodową jest awaria kompresora czyli sprężarki klimatyzacji. Okazuje się, że nie zawsze konieczna jest wymiana kompresora na nowy. Urządzenia te są zbudowane tak, aby istniała możliwość ich naprawy i regeneracji. Nasza firma zajmuje się właśnie takimi naprawami.

Zwykle najczęstszą przyczyną awarii kompresorów w układach klimatyzacji samochodowej jest rozszczelnienie, uszkodzenie sprzęgła albo łożyska na kole pasowym. Warto też zaznaczyć, że kompresor po naprawie w naszej firmie nie jest gorszy jakościowo oraz pod względem żywotności od nowych urządzeń tego typu. Cena jest niższa w porównaniu z nową sprężarką ze względu na korzystanie z oryginalnych części oraz tańszych zamienników, które charakteryzują się taką samą wysoką jakością i trwałością.

Proces fachowej regeneracji kompresora w klimatyzacji samochodowej polega na demontażu napędu sprężarki oraz na jej umyciu i piaskowaniu. Następnie sprawdzana jest szczelność kompresora i przeprowadzany jest demontaż na pojedyncze elementy składowe. Po demontażu zużyte elementy (łożyska, tarcze sprzęgłowe, uszczelnienia, zawory, koła pasowe) są wymieniane na nowe. Kolejnym etapem jest sprawdzenie sprawności i przydatności poszczególnych elementów. Pod koniec sprężarka jest montowana, przechodzi testy, a następnie montowany jest napęd.

Dzięki fachowemu wykonaniu wspomnianych wyżej czynności jesteśmy w stanie przywrócić kompresor do stanu używalności. Oznacza to, że klimatyzacja będzie działać sprawnie bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów naprawy.